Safvan-Der İzcileri Büyüklerini Yad Etti

Safvan-Der 2013Duyurular

Adıyaman SAFVAN-DER  İzcileri ; 20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendiyi doğumunun 119. hicri yıldönümünde  ve  İlim, fikir, gönül önderi Prof Dr. Mahmud Esad Coşan (Rh.a.) Hocaefendiyi...

Oku »

'Anadolu Sahabisi Hazreti Safvan bin Muattal' Kitabı Çıktı

Safvan-Der 2013Duyurular

Adıyaman Safvan-Der, Pak-ı Semavî, Sahabe- i Celil Hazreti Safvân bin Muattal (Radiyallahü Anhü)’i anlatma çabasında olan bu naçiz “Anadolu Sahabisi Hazreti Safvân bin Muattal (Radiyallahü Anhü) (Doç.Dr. Candemir Doğan) eserini siz aziz, Sahabe aşığı okuyucularımızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyar…

Oku »

Adıyaman Safvan Der Eğitim Çalışmaları

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından 18-19 ŞUBAT 2012 tarihlerinde Eğitim seminerleri Adıyaman Arsemas Otelinde gerçekleştirildi.

Oku »

Salavat-ı Şerif Kampanyası

Safvan-Der 2013Duyurular

Son Peygamber Platformu tarafından “Mevlid 1434 Kelime-i Tevhid ve Salavat-ı Şerif kampanyası”nı tertip etmekle görevlendirilen BİNDER (İnsan ve Çevre Derneği), 12 Rebiülevvel 1434 / 23 Ocak 2013 Çarşamba günü tertip edilecek...

Oku »

Sahabe Safvan bin Muattal Belgeseli Çekildi

Safvan-Der 2012Haberler

İnanç Turizmi açısından önemli bir yere sahip olan, Türkiye'de yeri bilinen iki sahabeden biri olan Hz. Safvan Bin Muattal'ın belgeseli çekildi. Enzim Ajans tarafından hazırlanan belgesel CD'si 10 bin adet bastırıldı. Tanıtım CD'lerinin Türkiye genelindeki...

Oku »

Yaz Okulu 2012 Tamamlandı

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (SAFVAN-DER) tarafından düzenlenen 2012 Yaz okulu Programı 12.06.2012-13.07.2012 tarihleri arasında 50 kişinin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Oku »

Adıyaman Safvan Der Eğitim Çalışmaları

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından 18-19 ŞUBAT 2012 tarihlerinde Eğitim seminerleri Adıyaman Arsemas Otelinde gerçekleştirildi.

Oku »

Safvan-Der 2011 Yaz Okulu Başarıyla Tamamlandı

Safvan-Der 2011Etkinlikler

20.06.2011 – 01.08.2010 tarihleri arasında Safvan - Der bünyesinde gerçekleştirilen Yaz Okulu Programı, 40 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. 8 öğretmen nezaretinde Dernek binasının Eğitim sınıflarında gerçekleştirilen kurslarda; Kuran-ı Kerim, Siyer, Hadis, İlmihal ve izcilik dersleri verildi. Ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında; Sinema seyir programları, Müzik dersleri, Futbol müsabakaları ve Yüzme etkinlikleri periyodik olarak düzenlendi.

Oku »

Sahabede 4 Bin Fidan Hayat Buldu

Safvan-Der 2011Etkinlikler

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrinin bulunduğu alana, Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (SAFVAN-DER) tarafından 4 bin adet ağaç dikildi.

Oku »

Safvan - Der "Kâbe Revakları" Basın Açıklaması

Safvan-Der 2012Haberler

Adıyaman Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (Safvan-Der) Kâbe’deki tavaf alanını genişletmek düşüncesiyle Suudi Arabistan’ın yıkım kararı aldığı Osmanlı eseri olan revakların ilimizde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal (R.A.) hazretlerinin türbesine taşınmasını talep etti. Safvan-Der Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadık ÇAĞ, alınan kararın ardından bir basın açıklaması...

Oku »

Adıyaman il Müftüsü Derneğimize iadeyi ziyarette bulundu...

Safvan-Der 2011Duyurular

Adıyaman il Müftüsü Mehmet Ali ÖZTÜRKÇÜ 08.03.2011 tarihinde derneğimize iadeyi ziyarette bulundular. Kendisine derneğimizin faliyetleri hakkında genel olarak bilgi verildi. Geleneksel olarak yapılan Sahabe Safvan Bin Muattal etkinlikleri hakkında karşılıklı görüş alış verişi yapıldı..

Oku »

"Muharrem Ayı'nın Fazileti ve Önemi" Konulu STK Toplantısı

Safvan-Der 2011Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (SAFVAN-DER) tarafından 14 Muharrem Cuma (9 Aralık 2011) günü dernek merkezimizde Adıyamandaki çeşitli sivil toplum kuruluşları davet edilerek "Muharrem Ayı'nın Fazilletleri ve Önemi" konulu toplantı yapıldı.

Oku »

Adıyaman Turizm Hamlesi

Safvan-Der 2011Duyurular

Adıyaman Belediye Başkanı Sayın M.Necip BÜYÜKASLAN 11.04.2011 tarihinde Derneğimizi ziyarette bulundular.

Oku »

Bakan Bozdağ Safvan bin Muattal Hz.'nin Türbesini Ziyaret etti

Safvan-Der 2012Haberler

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman'ın Samsat ilçe sınırlarında yer alan sahabe Hz. Saffan bin Muattal Hz.nin türbesini ziyaret etti.

Oku »

3. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

Safvan-Der 2010Etkinlikler

Kutlu Doğum Haftası Münasebeti ile her yıl Gerçekleştirilen Geleneksel Sahabe Safvan Bin Muattal Etkinlikleri bu yıl da 18 Nisan 2010 Pazar Günü Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (Safvan-Der) 'nin düzenlediği Organizasyon ile Samsat Sahabe Türbesinde Gerçekleştirildi.

Oku »

Yaz Okulu Etkinlikleri 2010

Safvan-Der 2010Etkinlikler

28.06.2010 - 27.08.2010 Tarihleri arasında Safvan - Der bünyesinde Yaz Okulu Programları, 40 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. Dernek binasının Eğitim sınıflarında gerçekleştirilen kurslarda; Kuran-ı Kerim, Siyer, Hadis ve İlmihal dersleri verildi. Ayrıca Sinema seyir saatleri ve Musuki dersleri de programlar dahilinde gerçekleştirildi. Bununla birlikte, Futbol müsabakaları ve Yüzme etkinlikleri de periyodik olarak yapıldı.

Oku »

Restorasyon Çalışmaları Büyük Oranda Tamamlandı

Safvan-Der 2010Faaliyetler

Toplu konut idaresi tarafından ihalesi yapılan, Osmanlı Mimarisi esas alınarak restorasyon çalışmalarına başlanan Hz. Safvan Bin Muattal türbesi büyük oranda tamamlandı.

Oku »

2. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri

Safvan-Der 2009Etkinlikler

 

 

 

 

 

 

 

 

Geleneksel 2. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri 19.04.2009 Pazar Günü Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Hz. Safvan Bin Muattal'ın Türbesinde gerçekleştirildi. Program kapsamında Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Açılış Konuşmasını yapmak üzere Safvan - Der adına Dr.Sadık ÇAĞ konuşmalarını yaptılar. Daha sonra ...

Oku »

Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi Restorasyonuna Başlandı

Safvan-Der 2009Faaliyetler

Toplu Konut idaresi tarafından ihalesi yapılan, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi Resorasyonuna Başlandı. Osmanlı mimarisi esas alınarak yapılacak olan restorasyon çalışmaları ile, çevre düzenlemesi, şadırvan, tuvalet ve ...

Oku »

Safvan-Der Derneğinden Panel

Safvan-Der 2008Etkinlikler

Samsat’ta bulunan Sahabe-i Safvan Bin Muattal Hazretleri türbesinin korunması amacıyla kurulan Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “O’nun Ahlakı Kur’an’dı

Oku »

Doç. Dr. Mehmet Azimli ile Türbe Ziyareti Yapıldı ve Restorasyon Çalışmaları İncelendi.

Safvan-Der 2010Haberler

"Hz. Safvan Bin Muattal ve Adıyaman Bölgesinin İslamlaşması" isimli Kitabın Yazarı ve Dicle Üniversitesi İslam Tarihi Hocası Doç.Dr. Mehmet Azimli beyefendi ile Hz. Safvan Bin Muattal'ın kabristanı Ziyaret edildi ve devam etmekte olan Restorasyon çalışmaları yerinde incelendi.

Oku »

Restorasyon Çalışmaları Türbe Etrafındaki mezarların nakli ile başladı

Safvan-Der 2009Faaliyetler

 

 

 

 

 

 

 

 

Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi etrafında düzensiz olarak bulunan yaklaşık 200 mezarlığın nakil işlemi restorasyon kapsamında başladı. Proje ile birlikte dağınık halde bulunan mezarlar türbenin arka kısmında yapılacak olan mezarlık bölümüne düzenli bir şekilde nakledilecektir. Mezarların nakil işlemleri civar köylerdeki mezar sahiplerine haber verilerek usulüne uygun şekilde yapılmaktadır.

Oku »

Safvan-Der Kuruldu

Safvan-Der 2006Duyurular

Derneğimiz 2006 yılında şehrimizde metfun Sahabe Safvan Bin Muattal Hz.nin bölge halkı tarafından çok fazla tanınmaması sebebiyle; daha iyi tanıtabilmek  amacıyla kuruldu.

Oku »

12345678910+