Ufka Yolculuk-9 Yarışmasının Adıyaman Ödülleri Sahiplerini Buldu

Safvan-Der 2021Etkinlikler

Server Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün düzenlediği Adıyaman il organizasyonunu Safvan-Der'in üstlendiği "Sağlıklı Yaşam" konulu Ufka Yolculuk 9 yarışmamızın ödülleri sahiplerini buldu.

Oku »

Cevap ve Düzeltme

Safvan-Der 2021Etkinlikler

Sözcü Gazetesi’nin 24.09.2021 tarihli sayısında Saygı ÖZTÜRK’ün ‘’Sahabenin yanında Nemrut Dağı yazılı tabelayı istemediler’’başlıklı yazısı ile Derneğimiz ve Yönetim Kurulumuz hakkında gerçeğe aykırı, haksız ve asılsız beyan ve iddialara yer verilmiş ve bu beyanların yayımı ile birlikte Derneğimiz ve yönetim kurulumuz gerek yerel gerekse ulusal kamuoyunda alenen saldırıya uğramıştır.

Oku »

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-9

Safvan-Der 2021Etkinlikler

Türkiye geneli organizasyonunu Server Yaşam Vakfının yaptığı, ADIYAMAN il organizasyonunu ise Adıyaman SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü)’in üstlendiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 9.su olan Sağlıklı Yaşam Konulu Kitap Okuma Yarışmasının kayıtları başladı.

Oku »

Haydi Çocuklar Namaza

Safvan-Der 2021Etkinlikler

Çocuklarımızın manevi gelişmelerini nasıl sağlayabiliriz? Ahiret hayatları ile yaşamları arasında denge kurmaları için neler yapabiliriz? Diye düşündük ve Haydi Çocuklar Camiye ekibi olarak bu duruma çare olacak bir yarışma planladık.

Oku »

8 Milyar Adına 8 Milyar Salâvat

Safvan-Der 2020Etkinlikler

Peygamber Efendimiz'in (s.a.s) doğum gününü salavâtlarla kutluyoruz. 8 Milyar Ümmet adına 8 Milyar Salâvat Kampanyası başlamıştır...

Oku »

Ufka Yolculuk Yarışmaları 8

Safvan-Der 2020Etkinlikler

Server Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün düzenlediği Adıyaman il organizasyonu Safvan-Der'in üstlendiği "Adap" konulu Ufka Yolculuk 8 yarışmamızın ödüllerini koronavirüs salgınından dolayı sade bir program ile Dernek merkezinde gerçekleştirdik.

Oku »

Haydi Çocuklar Camiye

Safvan-Der 2020Etkinlikler

Server Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından 6-13 yaş arası çocuklara namaz kılmayı sevdirmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza öncelikle Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanma bilinci oluşturmak ve onlardaki sevgi ve merhamet...

Oku »

8 Milyar Salavat Kampanyası

Safvan-Der 2020Etkinlikler

Koronavirüs sürecinde Ramazan ayını daha güzel değerlendirmek için 8 Milyar Salavat Kampanyası başlamıştır.

Oku »

Safvan-Der İzcilik Kampı Başarıyla Tamamlandı

Safvan-Der 2016Etkinlikler

20-26 Temmuz 2016 tarihleri arasında derneğimiz (SAFVAN-DER) tarafından; İzcilerimiz arasında kaynaşmayı sağlamak, sosyal hayata katılımlarını arttırmak ve kamp tecrübesi yaşatmak amacıyla Adıyaman-Kâhta yolu 8. km Ali Dağı Mesire alanında yaptığımız kulüp kampı başarı ile tamamlanmıştır.

Oku »

ÇEKUD’den Adıyaman Üniversitesinde Konferanslar Serisi

Safvan-Der 2016Etkinlikler

ÇEKUD ve Adıyaman Üniversitesi işbirliğiyle Üniversite Çevre Topluluğu tarafından “Çevre ve Sofrada Sıfır Artık” ile “Enerji Verimliliği” konulu konferanslar düzenlendi.

Oku »

Ufka Yolculuk-4 Hadis Yarışması Adıyaman Ödülleri Sahiplerini Buldu

Safvan-Der 2016Etkinlikler

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Son Peygamber Platformu ve Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Safvan-Der)’nin düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının dördüncüsü olan Hadis konulu yarışmamızda Adıyaman da dereceye girenlerin ödülleri törenle dağıtıldı.

Oku »

Aile Eğitim Programı Başarıyla Tamamlandı

Safvan-Der 2016Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz tarafından 29-30 Nisan ile 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Malatya Kalegöl Otelde dernek üyelerimize yönelik Aile Eğitim ve Dinlenme programı düzenlendi. Programda çeşitli konularda, konusunda uzman kişiler tarafından seminerler verildi. Programımıza yoğun bir katılım sağlandı.

Oku »

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları - 4 Başarıyla Gerçekleştirildi

Safvan-Der 2016Etkinlikler

En geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları'nın dördüncüsü olan Hadis Yarışması, Adıyaman ilimizde  SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü) Derneğimiz tarafından 22 ayrı merkezde gerçekleştirildi.

Oku »

İlk Yardım Kursu Başarıyla Tamamlandı

Safvan-Der 2016Etkinlikler

Liderlerimiz,Türkiye İzcilik Federasyonu(T.İ.F) Adıyaman İl Temsilciliği tarafından 25/27.03.2016 tarihleri arsında Adıyaman’da düzenlenen İLKYARDIM kursunu başarıyla tamamladılar

Oku »

Bölgesel İzcilik Kampı Tamamlandı

Safvan-Der 2016Etkinlikler

Adıyaman SAFVAN-DER kulübümüzün de katıldığı 27 Ocak- 02 Şubat tarihleri arasında Malatya Spor Lisesinde Malatya Öncü Kulübün ev sahipliğini yaptığı bölgesel izci kampı sona erdi. Kamp’a Malatya, Adıyaman, Diyarbakır ve Gaziantep’ten çok sayıda izci ve lider iştirak etti.

Oku »

Ufka Yolculuk Hadis Yarışması

Safvan-Der 2016Etkinlikler


Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun yaptığı, ADIYAMAN il organizasyonunu ise Adıyaman SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü)’müzün üstlendiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 4.sü olan Hadis Konulu Kitap Okuma Yarışmasının kayıtları başladı.

Oku »

8 Milyar Salavat Kampanyası

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Peygamberimizin (s.a.s) doğum gününü salavâtlarla kutluyoruz. El-Muslih (s.a.s)  8 Milyar Salavat Kampanyası başlamıştır.

Oku »

MEC Vakfı'ndan 10. Uluslararası Kurban Organizasyonu: '100 Bin Tebessüm'

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı, bu yıl "100 bin tebessüm" çağrısıyla düzenlediği 10. uluslararası kurban organizasyonuyla kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmetine devam ediyor.

Oku »

Bu Ramazan Kur'an-ı Kerim'i Anlamıyla Okuyorum

Safvan-Der 2015Etkinlikler


SAFVAN-DER olarak üyesi olduğumuz;Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, 1436 Ramazan ayı münasebetiyle “anlamlı” bir kampanya başlattı. “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” sloganıyla duyurulan kampanyayla Kur’an ayı olan Ramazan ayında Kur’an’ın anlaşılmasına yönelik etkili bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Oku »

Safvan-Der İzcilik Kampı Tamamlandı

Safvan-Der 2015Etkinlikler


SAFVAN-DER kulübümüz tarafından; izcilerimiz arasında dayanışma, kaynaşma, samimiyeti arttırmak ve kamp heyecanını yaşatmak amacıyla 18.05.2015 / 24.05.2015 tarihleri arasında Adıyaman Merkez Şanlıurfa Yolu 15. Km’deki bağ evinde bu yılki ilk izci kampımızı gerçekleştirdik.

Oku »

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Ödül Töreni

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Son Peygsamber Platformu ve Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Safvan-Der)’nin düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının üçüncüsü olan İdeal İnsan Son Peygamber’ (sav) in Hayatı konulu  yarışmamızda Adıyaman da dereceye girenlerin ödülleri törenle dağıtıldı.

Oku »

Safvan-Der Harran Ziyareti

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Adıyaman Safvan-Der tarafından 10  Mayıs 2015 tarihinde  2015 yılı etkinlikleri kapsamında dernek mensupları arasında samimiyeti pekiştirmek ve muhabbeti arttırmak amacıyla Şanlıurfa ili Harran ilçesine günü birlik gezi düzenlendi.

Oku »

İdeal İnsan Son Peygamber’ (sav) in Hayatı

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Son Peygamber Platformu ve Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Safvan-Der)’nin düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının üçüncüsü olan İdeal İnsan Son Peygamber’ (sav) in Hayatı konulu  yarışmamızın ödül törenine davetlisiniz.

Oku »

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-3 Başarıyla Gerçekleştirildi

Safvan-Der 2015Etkinlikler


Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun yaptığı, Adıyaman il organizasyonunu ise SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü) ‘in üstlendiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 3.sü olan “Son Peygamber’in (sav) Hayatı”konulu yarışma Adıyaman da başarıyla tamamlandı.

Oku »

"Son Peygamber'in (sav) Hayatı" Konulu Ufka Yolculuk Yarışması Başvuruları Başladı

Safvan-Der 2015Etkinlikler

Türkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun yaptığı,ADIYAMAN il organizasyonunu ise Adıyaman SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü)’müzün üstlendiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 3.sü olan “Son Peygamber’in (sav) Hayatı”konulu yarışmanın kayıtları başladı.

Oku »

8 Milyar Salavat Kampanyası

Safvan-Der 2014Etkinlikler


Peygamberimizin (s.a.s) doğum gününü salavâtlarla kutluyoruz. Hayru'l Beşer (S.a.s) 8 Milyar Salavat Kampanyası Başlamıştır...Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygambere salât ederler! Ey iman edenler! Siz de ona salât-ü selam edin.  (Ahzab-56)

Oku »

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3

Safvan-Der 2014Etkinlikler


Adıyaman İl organizasyonunu SAFVAN-DER Kulübümüzün yaptığı, genel organizasyonunu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI’nın 3. sü olan “SON PEYGAMBER (S.A.V)’İN HAYATI” yarışmasının başvuruları başladı.

Oku »

2.Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu

Safvan-Der 2014EtkinliklerÇEKUD’un, Çevre Vakfı, Akademik Platform ve Adıyaman Üniversite ile birlikte düzenlediği
“2. Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu” Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen öğretim üyelerinin sunumunun ardından sona erdi.

Oku »

2.Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu

Safvan-Der 2014Etkinliklerİlki başarılı bir şekilde ulusal bir sempozyum olarak 2013 yılında Gaziantep’te gerçekleştirilen Çevre ve Ahlak Sempozyumunun ikincisi bu yıl Adıyamanda, uluslararası olarak düzenlenecektir.

Oku »

MEC Vakfı 9. Uluslararası Kurban Organizasyonu Başladı (Kurban 1435)

Safvan-Der 2014EtkinliklerMahmud Es’ad Coşan Vakfı olarakbu yıl 9'uncusunu düzenleyeceğimiz kurban organizasyonu kapsamında, dünyanın farklı ülkelerinden vekalet gönderen hayırseverlerin kurbanlarını Avustralya’da kesip Endonezyalı gerçek ihtiyaç sahibi yüz binlerce aileye ilk elden ulaştırmaya hazırlanıyoruz.

Oku »

ÇEKUD Çevre Konulu Eğitici Eğitim Kursu Adıyaman’da Yapıldı

Safvan-Der 2014Etkinlikler


ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 2-5 Eylül tarihlerinde eş zamanlı olarak 81 ilde, öğretmenlere yönelik Çevre Konulu Eğitici Eğitimi Semineri Adıyaman’da da yapıldı.

Oku »

Safvan-Der Yatılı Yaz Okulu Programı Tamamlandı

Safvan-Der 2014EtkinliklerAdıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimizin (SAFVAN-DER) düzenlediği 15-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen yoğunlaştırılmış yatılı yaz okulu programı tamamlandı.

Oku »

Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ödül Töreni

Safvan-Der 2014EtkinliklerZinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu (KAB) ile birlikte, Türkiye genelinde ve online olarak dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-2  Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması’nda”, Adıyaman da dereceye girenlerin ödülleri törenle dağıtıldı.

Oku »

Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması Ödül Gecesi

Safvan-Der 2014EtkinliklerZinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu ve Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Safvan-Der)’nin düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının ikincisi olan Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmasının ödül törenine davetlisiniz.

Oku »

Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmasına Yoğun İlgi!

Safvan-Der 2014Etkinlikler

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu'nun Türkiye genelinde birlikte düzenlediği ve 174 bin 399 kişinin başvurduğu Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması bugün düzenlenen sınavla tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirildi.

Oku »

Safvan-Der İzcilik Kulübü Kampı Çelikhan'da Yapıldı

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Derneğimiz tarafından İzcilerimiz arasında dayanışma, kaynaşma ve samimiyeti arttırmak ve kamp heyecanını yaşatmak amacıyla 04/10/2013 - 10/10/2013 tarihleri arasında Çelikhan ilçesi Mehmetçik Tepesi Çat Barajı kenarında izci kampı gerçekleştirildi.

Oku »

Dernek Yönetim Kurulumuz İl Müftüsünü Makamında Ziyaret Etti

Safvan-Der 2013Haberler

Safvan-Der Yönetim Kurulu üyelerimiz Adıyaman’a atanan ve göreve başlayan İl Müftüsü İmran KILIÇ’ı 25.09.2013 tarihinde makamında ziyaret ederek tebriklerini ilettiler.

Oku »

Geleneksel Safvan bin Muattal Buluşmaları - II Yapıldı

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Derneğimiz (SAFVAN-DER) tarafından her yıl Mayıs ayının ilk pazarı Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesinde “Geleneksel Safvan Bin Muattal Buluşmaları” gerçekleştiriliyor...

Oku »

Mehmed Zahid Kotku Camii İnşaatı Devam Ediyor

Safvan-Der 2013Haberler

Adıyaman Şehir merkezi – Toki yolunda yapımına SAFVAN-DER ve Mehmed Zahid Kotku Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde başlatılan Mehmet Zahid Kotku Camii inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Oku »

Safvan-Der Gönüllüleri Yemekte Buluştular

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Adıyaman SAFVAN-DER Üye ve muhipleri Ramazan ayı boyunca her Perşembe Bulduk Baba Camisinde iftarda bir araya geldiler.

Oku »

2013 Yaz Okulu Programı Tamamlandı

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Adıyaman SAFVAN Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü, çocukların eğitimini ve vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmeleri için her yıl olduğu gibi bu sene de yaz okulu programı düzenledi. 10 – 15 yaş arası kız-erkek gruplarını kapsayan 24 Haziranda başlayıp 02 Ağustos da sona eren yaz okulu çalışmaları, renkli ve zengin içeriğiyle gençlerin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesini sağladı

Oku »

Kur’an-ı Kerim Meal Bilgisi Ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Adıyaman Adıyaman SAFVAN-DER ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu tarafından organize edilen Kur’an-ı Kerim Meal Bilgisi ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Finali 10 Mayıs 2013 Cuma günü Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı. Adıyaman il genelinde bulunan tüm liselerden 1100 öğrencinin...

Oku »

Şevki Yılmaz Derneğimizi Ziyaret Etti

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Rize Eski Belediye Başkanı ve bir dönem Refah Partisi Milletvekilliği yapan  Şevki Yılmaz Derneğimizi ziyaret etti. Derneğimizin Sahabe için yaptığı çalışmalardan dolayı başkanımıza teşekkür etti. Ziyaret esnasında Ak Parti Adıyaman milletvekili Dr. Murtaza Yetiş de hazır bulundu.

Oku »

Geleneksel Safvan bin Muattal Buluşmaları - II Yapıldı

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Derneğimiz (SAFVAN-DER) tarafından her yıl Mayıs ayının ilk pazarı Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesinde “Geleneksel Safvan Bin Muattal Buluşmaları” gerçekleştiriliyor...

Oku »

Safvan-Der'den Dopdolu Bir Yaz Okulu

Safvan-Der 2013Etkinlikler

Adıyaman SAFVAN Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü, çocukların eğitimini ve vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmeleri için her yıl olduğu gibi bu sene de yaz okulu düzenliyor. 10 – 15 yaş arası kız-erkek gruplarını kapsayan 24 Haziranda başlayıp 02 Ağustos da bitecek olan yaz okulu çalışmaları, renkli ve zengin içeriğiyle gençlerin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesini sağlıyor..

Oku »

Uluslararası Safvan bin Muattal Sempozyumu

Safvan-Der 2013Duyurular

Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman’daki Sivil Toplum Kuruluşları ( SAFVAN-DER, ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ, İMAM HÜSEYİN DERNEĞİ, MÜSİAD, GÖKKUŞAĞI DERNEĞİ, ADIYAMAN İHH, ENSAR VAKFI, ADİM-DER, ADIYAMAN KÜLTÜR VE İLİM VAKFI, MANSUR-DER, KAHTA İKBAL-DER) işbirliğiyle 15-17 Şubat tarihleri arasında Adıyaman Üniversitesinde  düzenlenen ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen  “Adıyaman Uluslararası Safvan Bin Muattal Ahlak Sempozyumu” sona erdi.

Oku »

Salih Fırat'tan Derneğimize Ziyaret

Safvan-Der 2013Duyurular

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak  Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Derneğimizi Ziyaret Etti. Beraberinde bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Derneğimizi ziyaret eden Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, sorunları dinledi,Dernek yetkilileri derneğin kuruluşu ve çalışmaları hakkında heyete bilgi verdiler. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat "Adıyaman’ın barış sürecine desteği yüzde yüzdür" dedi. Ziyaret esnasında Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ...

Oku »

Safvan-Der İzcileri Büyüklerini Yad Etti

Safvan-Der 2013Duyurular

Adıyaman SAFVAN-DER  İzcileri ; 20. yüzyılın mürşidi kâmillerinden gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendiyi doğumunun 119. hicri yıldönümünde  ve  İlim, fikir, gönül önderi Prof Dr. Mahmud Esad Coşan (Rh.a.) Hocaefendiyi...

Oku »

'Anadolu Sahabisi Hazreti Safvan bin Muattal' Kitabı Çıktı

Safvan-Der 2013Duyurular

Adıyaman Safvan-Der, Pak-ı Semavî, Sahabe- i Celil Hazreti Safvân bin Muattal (Radiyallahü Anhü)’i anlatma çabasında olan bu naçiz “Anadolu Sahabisi Hazreti Safvân bin Muattal (Radiyallahü Anhü) (Doç.Dr. Candemir Doğan) eserini siz aziz, Sahabe aşığı okuyucularımızla buluşturmaktan büyük mutluluk duyar…

Oku »

Adıyaman Safvan Der Eğitim Çalışmaları

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından 18-19 ŞUBAT 2012 tarihlerinde Eğitim seminerleri Adıyaman Arsemas Otelinde gerçekleştirildi.

Oku »

Salavat-ı Şerif Kampanyası

Safvan-Der 2013Duyurular

Son Peygamber Platformu tarafından “Mevlid 1434 Kelime-i Tevhid ve Salavat-ı Şerif kampanyası”nı tertip etmekle görevlendirilen BİNDER (İnsan ve Çevre Derneği), 12 Rebiülevvel 1434 / 23 Ocak 2013 Çarşamba günü tertip edilecek...

Oku »

Sahabe Safvan bin Muattal Belgeseli Çekildi

Safvan-Der 2012Haberler

İnanç Turizmi açısından önemli bir yere sahip olan, Türkiye'de yeri bilinen iki sahabeden biri olan Hz. Safvan Bin Muattal'ın belgeseli çekildi. Enzim Ajans tarafından hazırlanan belgesel CD'si 10 bin adet bastırıldı. Tanıtım CD'lerinin Türkiye genelindeki...

Oku »

Yaz Okulu 2012 Tamamlandı

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (SAFVAN-DER) tarafından düzenlenen 2012 Yaz okulu Programı 12.06.2012-13.07.2012 tarihleri arasında 50 kişinin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Oku »

Adıyaman Safvan Der Eğitim Çalışmaları

Safvan-Der 2012Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından 18-19 ŞUBAT 2012 tarihlerinde Eğitim seminerleri Adıyaman Arsemas Otelinde gerçekleştirildi.

Oku »

Safvan-Der 2011 Yaz Okulu Başarıyla Tamamlandı

Safvan-Der 2011Etkinlikler

20.06.2011 – 01.08.2010 tarihleri arasında Safvan - Der bünyesinde gerçekleştirilen Yaz Okulu Programı, 40 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. 8 öğretmen nezaretinde Dernek binasının Eğitim sınıflarında gerçekleştirilen kurslarda; Kuran-ı Kerim, Siyer, Hadis, İlmihal ve izcilik dersleri verildi. Ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında; Sinema seyir programları, Müzik dersleri, Futbol müsabakaları ve Yüzme etkinlikleri periyodik olarak düzenlendi.

Oku »

Sahabede 4 Bin Fidan Hayat Buldu

Safvan-Der 2011Etkinlikler

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrinin bulunduğu alana, Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (SAFVAN-DER) tarafından 4 bin adet ağaç dikildi.

Oku »

Safvan - Der "Kâbe Revakları" Basın Açıklaması

Safvan-Der 2012Haberler

Adıyaman Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (Safvan-Der) Kâbe’deki tavaf alanını genişletmek düşüncesiyle Suudi Arabistan’ın yıkım kararı aldığı Osmanlı eseri olan revakların ilimizde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal (R.A.) hazretlerinin türbesine taşınmasını talep etti. Safvan-Der Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadık ÇAĞ, alınan kararın ardından bir basın açıklaması...

Oku »

Adıyaman il Müftüsü Derneğimize iadeyi ziyarette bulundu...

Safvan-Der 2011Duyurular

Adıyaman il Müftüsü Mehmet Ali ÖZTÜRKÇÜ 08.03.2011 tarihinde derneğimize iadeyi ziyarette bulundular. Kendisine derneğimizin faliyetleri hakkında genel olarak bilgi verildi. Geleneksel olarak yapılan Sahabe Safvan Bin Muattal etkinlikleri hakkında karşılıklı görüş alış verişi yapıldı..

Oku »

"Muharrem Ayı'nın Fazileti ve Önemi" Konulu STK Toplantısı

Safvan-Der 2011Etkinlikler

Adıyaman Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (SAFVAN-DER) tarafından 14 Muharrem Cuma (9 Aralık 2011) günü dernek merkezimizde Adıyamandaki çeşitli sivil toplum kuruluşları davet edilerek "Muharrem Ayı'nın Fazilletleri ve Önemi" konulu toplantı yapıldı.

Oku »

Adıyaman Turizm Hamlesi

Safvan-Der 2011Duyurular

Adıyaman Belediye Başkanı Sayın M.Necip BÜYÜKASLAN 11.04.2011 tarihinde Derneğimizi ziyarette bulundular.

Oku »

Bakan Bozdağ Safvan bin Muattal Hz.'nin Türbesini Ziyaret etti

Safvan-Der 2012Haberler

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman'ın Samsat ilçe sınırlarında yer alan sahabe Hz. Saffan bin Muattal Hz.nin türbesini ziyaret etti.

Oku »

3. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

Safvan-Der 2010Etkinlikler

Kutlu Doğum Haftası Münasebeti ile her yıl Gerçekleştirilen Geleneksel Sahabe Safvan Bin Muattal Etkinlikleri bu yıl da 18 Nisan 2010 Pazar Günü Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (Safvan-Der) 'nin düzenlediği Organizasyon ile Samsat Sahabe Türbesinde Gerçekleştirildi.

Oku »

Yaz Okulu Etkinlikleri 2010

Safvan-Der 2010Etkinlikler

28.06.2010 - 27.08.2010 Tarihleri arasında Safvan - Der bünyesinde Yaz Okulu Programları, 40 öğrencinin katılımıyla tamamlandı. Dernek binasının Eğitim sınıflarında gerçekleştirilen kurslarda; Kuran-ı Kerim, Siyer, Hadis ve İlmihal dersleri verildi. Ayrıca Sinema seyir saatleri ve Musuki dersleri de programlar dahilinde gerçekleştirildi. Bununla birlikte, Futbol müsabakaları ve Yüzme etkinlikleri de periyodik olarak yapıldı.

Oku »

Restorasyon Çalışmaları Büyük Oranda Tamamlandı

Safvan-Der 2010Faaliyetler

Toplu konut idaresi tarafından ihalesi yapılan, Osmanlı Mimarisi esas alınarak restorasyon çalışmalarına başlanan Hz. Safvan Bin Muattal türbesi büyük oranda tamamlandı.

Oku »

2. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri

Safvan-Der 2009Etkinlikler

 

 

 

 

 

 

 

 

Geleneksel 2. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri 19.04.2009 Pazar Günü Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Hz. Safvan Bin Muattal'ın Türbesinde gerçekleştirildi. Program kapsamında Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Açılış Konuşmasını yapmak üzere Safvan - Der adına Dr.Sadık ÇAĞ konuşmalarını yaptılar. Daha sonra ...

Oku »

Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi Restorasyonuna Başlandı

Safvan-Der 2009Faaliyetler

Toplu Konut idaresi tarafından ihalesi yapılan, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bulunan Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi Resorasyonuna Başlandı. Osmanlı mimarisi esas alınarak yapılacak olan restorasyon çalışmaları ile, çevre düzenlemesi, şadırvan, tuvalet ve ...

Oku »

Safvan-Der Derneğinden Panel

Safvan-Der 2008Etkinlikler

Samsat’ta bulunan Sahabe-i Safvan Bin Muattal Hazretleri türbesinin korunması amacıyla kurulan Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “O’nun Ahlakı Kur’an’dı

Oku »

Doç. Dr. Mehmet Azimli ile Türbe Ziyareti Yapıldı ve Restorasyon Çalışmaları İncelendi.

Safvan-Der 2010Haberler

"Hz. Safvan Bin Muattal ve Adıyaman Bölgesinin İslamlaşması" isimli Kitabın Yazarı ve Dicle Üniversitesi İslam Tarihi Hocası Doç.Dr. Mehmet Azimli beyefendi ile Hz. Safvan Bin Muattal'ın kabristanı Ziyaret edildi ve devam etmekte olan Restorasyon çalışmaları yerinde incelendi.

Oku »

Restorasyon Çalışmaları Türbe Etrafındaki mezarların nakli ile başladı

Safvan-Der 2009Faaliyetler

 

 

 

 

 

 

 

 

Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi etrafında düzensiz olarak bulunan yaklaşık 200 mezarlığın nakil işlemi restorasyon kapsamında başladı. Proje ile birlikte dağınık halde bulunan mezarlar türbenin arka kısmında yapılacak olan mezarlık bölümüne düzenli bir şekilde nakledilecektir. Mezarların nakil işlemleri civar köylerdeki mezar sahiplerine haber verilerek usulüne uygun şekilde yapılmaktadır.

Oku »

Safvan-Der Kuruldu

Safvan-Der 2006Duyurular

Derneğimiz 2006 yılında şehrimizde metfun Sahabe Safvan Bin Muattal Hz.nin bölge halkı tarafından çok fazla tanınmaması sebebiyle; daha iyi tanıtabilmek  amacıyla kuruldu.

Oku »

1+