Bakan Bozdağ Safvan bin Muattal Hz.'nin Türbesini Ziyaret etti

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman'ın Samsat ilçe sınırlarında yer alan sahabe Hz. Saffan bin Muattal Hz.nin türbesini ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adıyaman Merkez Altınşehir camiinde Cuma namazını kıldıktan sonra , Adıyaman'ın Samsat ilçe sınırlarında yer alan sahabe Hz. Saffan bin Muattal Hz.nin türbesini ziyaret etmek üzere yola çıktı. Ziyarette AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Vali Yrd.Yakup Güney, İl Müftüsü M.Ali Öztürkçü, Müftü Yrd.Mehmet Öztürk, Samsat Müftüsü Kamil Ruhi Albayrak daire ve şube müdürleri, sanayici ve iş adamları ile vatandaşlar katıldı.

Bozdağ Adıyaman'da gerçekleştirdiği bir takım açılış, ziyaret ve programlarının ardından, sahabe Hz. Safvan bin Muattal'ın türbesini ziyaret etti. Türbenin bulunduğu alanı gezen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, burada dua ettikten sonra vatandaşlarla sohbet etti. Görevlilerin sahabe ile ilgili hazırladığı slayt gösterisini izleyen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sahabede yapılması planlanan külliyenin çok yüksek meblağlara denk geldiğini fakat ilk etapta caminin temelinin atılması için destek çıkacaklarını kaydetti.

Bozdağ, "Sahabenin Adıyaman'da bulunması çok önemli. Buranın bir külliye şeklinde yeniden yapılması ile alakalı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin desteğiyle proje hazırlanmış. Bu proje kısa sürede hazırlanacak bir proje değil. Zaman alacak ve sabır gerekiyor. Bizde bu projeye destek olacağız. Caminin temelinin atılacağı bir desteği göndereceğiz. Daha sonrada projenin hepsinin gerçekleştirmesi için çalışma yapacağız. Bu işin kazmasının vurulması için işi başlatacak maddi destek göndereceğiz" dedi.