"Son Peygamber'in (sav) Hayatı" Konulu Ufka Yolculuk Yarışması Başvuruları BaşladıTürkiye geneli organizasyonu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun yaptığı,ADIYAMAN il organizasyonunu ise Adıyaman SAFVAN-DER (Safvan Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü)’müzün üstlendiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 3.sü olan “Son Peygamber’in (sav) Hayatı”konulu yarışmanın kayıtları başladı.
Toplumun her kesimini Son Peygamberin (sav) mesajları ile buluşturarak Allah’ın rızasını kazanmak,Toplumda Son Peygamber (sav) algısı oluşturmak,H.1436 / M.2015 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin sav hayatının okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.
Ayrıca, yarışma okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak ve Son Peygamber (sav) in bakış açısını topluma kazandırmaktır.
Yarışmaya katılmak isteyenlerin 31 Ocak 2015 tarihine kadar  başvurularını : http://tr.ufkayolculuk.com/kayit-ol/ linkinden yapmaları gerekiyor.
Sınav Tarihi: 8 Cemaziyelahir 1436 / 29 Mart 2015 pazar günü saat 10:00
Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, H.1436 / M.2015 yılında Türkiye de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenleneceği, yarışmanın Türkçe dilinde “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi / Prof.Dr. İsmail Lütfi Çakan, N.Mehmet Solmaz” kitabından, İngilizce dilinde “Muhammad / Martin Lings” kitabından yapılacak.
Yarışma 6 (altı) farklı kategoride yapılacaktır. A, B, C, D ve E kategorileri Türkçe dilinde F kategorisi ise İngilizce dilinde yapılacaktır. Kategorilerin detaylı açıklaması aşağıdadır.
A Kategorisi: 1 Ocak 2015 tarihi esas alınarak,14 yaşından küçük olanlar, (01.01.2001 tarihinden sonra doğanlar)
Sorumlu Olduğu Bölüm; Mekke Devri Tevhid Mücadelesinden itibaren kitabın sonuna kadar (456 Sayfa)
B Kategorisi: 1 Ocak 2015 tarihi esas alınarak,14 yaşından büyük, 19 yaşından küçük olanlar.(1 Ocak 1996 – 31 Aralık 2000 arası doğanlar)
Sorumlu Olduğu Bölüm; Mekke Devri Tevhid Mücadelesinden itibaren kitabın sonuna kadar (456 Sayfa)
C Kategorisi: 1 Ocak 2015 tarihi esas alınarak,19 yaşından büyük olanlar, (31.12.1995 tarihi ve bu tarihten önce doğanlar)
Sorumlu Olduğu Bölüm; Kitabın tamamı (686 Sayfa)
D Kategorisi/İhtisas Kategorisi:  Din görevlileri (imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler…), ilahiyat mezunları, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri bu kategoride yarışacaklardır. Bu meslek dallarında şu anda çalışan, belirli bir süre çalışmış olan veya emekli olanların tamamı için geçerlidir. Ayrıca kendini bu alanda yeterli gören diğer yarışmacılarımızda bu alanda sınava girebilirler.
NOT: 2 yıllık İlahiyat ön lisans öğrencileri, 2 yıllık İlahiyat ön lisans mezunları, 4 yıllık İlahiyat öğrencileri ve 4 yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğrencileri bu kategoriye dahil değildir. Bu sınıftakiler yaşlarına göre uygun kategorilerde yer alacaklardır.
Sorumlu Olduğu Bölüm; Kitabın tamamı (686 Sayfa)
E Kategorisi: Yarışmaya Türkçe dilinde online (internet üzerinden) katılacak olanlar. Bu kategoride yaş sınırı gözetilmemektedir.
Sorumlu Olduğu Bölüm; Kitabın tamamı (686 Sayfa)
F Kategorisi: Yarışmaya İngilizce dilinde online (internet üzerinden) katılacak olanlar. Bu kategoride yaş sınırı gözetilmemektedir.
Sorumlu Olduğu Kitap; Muhammad: His Life Based on the Earliest Sources / Martin Lings
Sorumlu Olduğu Bölüm; Kitabın tamamı
Sınava katılım  ücretsiz olmakla beraber, yarışmacılar kitaplarını kendileri temin edecekler.Adıyaman için kitap temin yeri:  SAFVAN-DER
Yarışma Sınav Merkezleri e-posta ve sms yolu ile yarışmacılara bildirilecek ve sınav  hakkındaki tüm gelişmeler www.ufkayolculuk.com  sitesinden takip edilecek.
MERKEZİ ÖDÜLLER:
A-B-C-D  Kategorileri İçin
Birinci olanlara   : 2 adet Umre + 2500TL
İkinci olanlara     : 1 adet Umre + 1500TL
Üçüncü olanlara  : 1 adet Umre + 500TL
4.-10. olanlara      :  iPad mini
E ve F Kategorisi
Birinciye    : SONY NWZ-E474 mp3 player (8GB)
İkinciye      : SONY NWZ-B173 mp3 player (4GB)
Üçüncüye   : SONY NWZ-B172 mp3 player (2GB)
ADIYAMAN İL ÖDÜLLERİ
A KATEGORİSİ (14 yaş altı)
1. Bisiklet
2. Tablet PC
3. Tablet PC
4-5. MP4 Player
B KATEGORİSİ (14-19 yaş)
1.1 Adet Cumhuriyet Altını
2. 1 Adet Yarım Altın
3. 1 Adet Çevrek Altın
4-5. MP4 Player
C KATEGORİSİ (19 yaş üstü)
1. 1 Adet Cumhuriyet Altını
2. 1 Adet Yarım Altın
3. 1 Adet Çevrek Altın
4-5.  M.Zahid KOTKU Kitap Seti
 Not:  D ve E Kategorilerine il ödülleri verilmeyecektir.