Safvan Derneğinden panel

 

Samsat’ta bulunan Sahabe-i Safvan Bin Muattal Hazretleri türbesinin korunması amacıyla kurulan Safvan Eğitim Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “O’nun Ahlakı Kur’an’dı” paneli düzenlendi. Demokrasi Parkı İftar çadırında düzenlenen panele ilgi büyük oldu. Prof. Dr. Hacı Duran, Dr. Osman Kaya ve Eğitimci M. Salih Varol’un panelist olarak katıldığı panelden önce kürsüye çıkan İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Ayhan’ın Kuran-ı Kerim ziyafeti ile manevi haz yaşayan davetliler, Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencisi Furkan Polat’ın ‘Efendimiz’ şiiri ile davetliler duygulu anlar yaşadılar.
Panelin başkanlığı Prof. Dr. Hacı Duran yaptı. Okunan şiirden sonra kürsüye gelen panelistler, Efendimiz (SAV)’in hayatından kesitlerle örnekler verdiler. Panel Başkanı Prof. Dr. Hacı Duran, dünyanın birçok yerinde Müslümanların terörist olarak gösterildiğini belirterek, “İslamofobia sanal ve kasıtlı bir biçimde insanları kandırmak ve gereksiz konularla meşgul etmek için böyle şeyler uyduruyorlar. Dünya’nın en fakir ülkeleri hep Müslüman ülkelerdir. Birçok İslam ülkesi işgal altında, dünya ekonomisinde Müslümanların hiçbir etkisi yok. Bilimde, teknolojide, finans ve iletişim sektöründe etkili olan Müslüman güç göremiyoruz.
   Bunların aksine Müslümanlar sürekli korkutucu, ürkütücü ve terörist olarak gösterilmekteler. Dünyanın en önemli TV’leri, gazeteleri her gün İslam aleyhine yayınlar yapıyor. İslamofobia uydurulmuş bir kavramdır. İslam kelime olarak barış demektir, güven demektir, kurtuluş demektir. Müslümanların olduğu ortamda da barış, huzur ve güven vardır. Ancak, maalesef işgalden ve ekonomik sömürüden dolayı bunlar uygulanamıyor” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

http://www.gapolay.com.tr/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1022