3. Safvan Bin Muattal Etkinlikleri Büyük Bir Coşku ile Kutlandı

Kutlu Doğum Haftası Münasebeti ile her yıl Gerçekleştirilen Geleneksel Sahabe Safvan Bin Muattal Etkinlikleri bu yıl da 18 Nisan 2010 Pazar Günü Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği (Safvan-Der) 'nin düzenlediği Organizasyon ile Samsat Sahabe Türbesinde Gerçekleştirildi.

Bu sene üçüncüsü tertiplenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, bu güne kadar görülmemiş bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Sahabe türbesinin etrafındaki kilometrelerce alanda insanlar dualar ederek, piknik yaptılar.

On Binlerce Kişinin Katıldığı Kutlu Doğum Kutlamalarında Safvan-Der adına söz alan İlahiyatçı Fatih Polat, Hz. Muhammed (sav) 'in vasıflarından biri olan Muallim konusu ile ilgili "El Muallim" başlığı altında bir konuşma gerçekleştirdi. Ayrıca derneğin faaliyetlerinden bahsederek, Peygamber Efendimizin doğumunun mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Etkinlikler kapsamında Halka yemek İkramı yapıldı, Adıyaman Kuran Kursu İlahi Grubu tarafından Mevlit-i Şerif okunarak, dualar edildi. İl Müftüsü Mehmet Avcı etkinlikler sonunda dua okudu.

Düzenlenen etkinliklere Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Bilgin, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, Adıyaman Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Safvan-Der Başkanı Dr. Sadık Çağ, Atakent Belediye Başkanı Halil Demir, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet İnan, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İskender Korkut, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Işıldak ve çok sayıda kişi katıldı.