Adıyaman Bugün Sahabe’de Toplandı

 

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Adıyamanlılar bugün Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi'nde buluştular

Düzenlenen etkinliğe katılan Adıyamanlı bazı sivil toplum kuruluşu başkanları, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları şunlardı. Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Bilgin, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, Adıyaman Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsa sı Başkanı Mahmut Fırat, Safvan-Der Başkanı Dr.Sadık Çağ, Atakent Belediye Başkanı Halil Demir katıldı.

 Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Safvan Bin Muattal Türbesine gelen vatandaşlara geçen yılda olduğu gibi bu yılda Ersem yemekçilik tarafından 3000 kişiye yemek dağıtıldı. Ersem yemekçiliğin sahibi Engin Avcı ve Sincik Belediye başkanı Hasari Altıntel’le beraber yaptırdıkları ve halka dağıttıkları yemekten vatandaşlar çok memnun kaldılar.

Türkiye'de kabri bulunan iki sahabeden birisi olan Safvan Bin Muattal Türbesi'ne insanlar akın etti.   ‘Safvan-Der’ Safvan Eğitim, Yardımlaşma ve Çevre Derneği tarafından Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi bu güne kadar görülmemiş bir insan kalabalığa ev sahipliği yaptı.

3.sü düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin yapıldığı türbenin etrafındaki kilometrelerce alanda insanlar dualar eddiler ve aileleriyle beraber piknik yaptılar.

İlahiyatçı Fatih Polat Safvan-Der adına açıklamalarda bulundu ve derneğin faaliyetlerinden bahsetti, Etkinlikler kapsamında Adıyaman Kuran Kursu İlahi Grubu tarafından Mevlit-i Şerif okunarak, dualar edildi. İl Müftüsü Mehmet Avcı etkinlikler sonunda dua okudu.

Binlerce araç ve on binlerce insanın akın ettiği Safvan Bin Muattal Türbesi'ne itfaiye araçları ve ambulanslar Adıyaman Belediye tarafından gönderildi.

Yeterli sosyal yapının olmadığı ve çevre düzenlemesinin yeni yapılmaya başlandığı sahabede tuvaletlerin yetersiz olmasından dolayı vatandaş çok sıkıntı çekti.

Safvan Bin Muattal Türbesinin çevre düzenlemesi TOKİ tarafından Adıyaman eski milletvekili Mahmut Göksu’nun girişimleri üzerine yapılmaya başlandı

19.04.2010

http://www.tekradyo.com/haber/detay.asp?ad_id=832