Sahabede Mahşeri Kalabalık

Samsat ilçesinde bulunan Safvan Bin Muattal kabrinin bulunduğu alanda binlerce vatandaş bir araya gelip, kutlu doğum haftasını kutladı.

           Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ne Kutlu Doğum Haftası nedeniyle binlerce araç ile on binlerce insan akın etti. Türkiye’de kabri bilinen iki sahabeden birisi olan Safvan Bin Muattal Türbesi’nde insan seli yaşandı.

            Her yıl kutlu doğum haftası içerisindeki Pazar gününde bu alana gelerek kutlu doğumun ruhuna uygun olarak birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelmeyi adet edinen vatandaşlar bu yıl daha kalabalık bir şekilde bir araya gelerek, bir anlamda da baharı karşıladılar.

            Düzenlenen programa Kuranı Kerim okunması ile başlardı. Sahabe hakkında bilgilerin verilmesinden sonra Mevlit okutularak, ilahiler seslendirildi.

            Program Adıyaman İl Müftüsü M. Emin Avcı’nın yapmış olduğu dua ile sona erdi. Avcı yaptığı duada “insanların birlik ve beraberlik içerisinde, barış ve huzur içerisinde hayatlarını sürdürmeleri ve nasıl ki, bu kutsal mekânda bir arada bulunuyorsak, ahirette de bu mübarek zatlara komşu olabilmeyi Allah hepimize nasip etsin. Bizleri bu mübarek zatların şefaatine nail olmayı nasip etsin.” dedi.

             Düzenlenen etkinliklere Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Bilgin, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, çeşitli siyasi parti ve meslek kuruluşları temsilcileri ve Adıyaman ile çevre il ve ilçelerden yaklaşık 30 bin vatandaş katıldı.

 

20.04.2010

http://www.samsat.gov.tr/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=432