Samsat'ta "'İslam'da Şehitliğin Önemi" Konulu Konferans - Adıyaman

 

Adıyaman'da Samsat ilçe Müftülüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle 'İslam'da Şehitliğin Önemi' konulu konferans düzenlendi.

ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'da Samsat ilçe Müftülüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle 'İslam'da Şehitliğin Önemi' konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, kamu kurum ve kuruluşların amir ve çalışanları, bazı ilçe müftüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan ilçe Müftü Vekili Yılmaz Arı, Çanakkale Zaferi'nin, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk ulusunun neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğunu ifade etti.

Arı, "Türk ulusu bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların etkisiyle kaybettiği öz güvenini yeniden kazanmıştır. Diğer taraftan Çanakkale zaferi ile birlikte, şehitler günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz'' dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Merkezi Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Sarı da, 'İslam'da Şehitliğin Önemi' hakkında bilgiler verdi. Dr. Sarı ayrıca, Samsat ilçesine gelerek şehit olan Sahabe Safvan bin Muattal'ın bu bölge insanına verdiği mesaj hakkında bilgiler vererek İslam'da savaşların barışı sağlamak için ve savunma amaçlı yapıldığına vurgu yaptı.

http://www.haberciniz.biz/haber/samsatta-quotislamda-sehitligin-onemiquot-konulu-konferans-adiyaman--792440.html

18 Mart 2010