Hafta Sonu Samsatlılar Sahabe’ye Akın Ediyor

 

Samsatlılar Havaların Isınmasıyla Birlikte Bütün Bir Kış Mevsiminin Yorgunluğunu Sahabe’de Bulunan Ormanlık Alanda Atmaya Çalışıyor.

Bütün bir kış boyunca evlerinde veya işyerlerinde içeride kalmak zorunda kalan vatandaşlar havaların ısınmasını fırsat bilerek piknik yerlerine akın ediyor.

Ağaçlık ve mesire alanlarının bulunmadığı Samsat ilçesinde ise vatandaşlar Sahabe Safvan bin Muattal kabrinin bulunduğu alandaki ormanlık alana giderek piknik yapıyorlar.

Ailesiyle birlikte piknik yapmaya giden, esnaf olduğunu belirten Hasan Erdoğan isimli vatandaş Sahabe kabrinin bulunduğu alanın manevi bir havası olması dolayısıyla huzur verici bir mekan olduğunu, ayrıca çok güzel bir ortamı olduğunu ifade etti.

Erdoğan, “Sahabe çok güzel bir yer. Çok güzel bir manzarası ve manevi bir havası var. İnsanlar bu mekanda kış ayının yorgunluğunu atarken, temiz hava teneffüs ediyorlar. Stresten kurtulmak için il dışından bile buraya vatandaşlarımız geliyor. Buraya gelen bayanlar bu mevsimde yetişen, lezzetli pancarlar toplayarak evlerine götürüp yemek yapıyorlar.” dedi.

Son yapılan çalışmalarla daha da güzel bir görünüme kavuşan sahabe mevkisinin rutin temizliklerinin yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

02.04.2010

http://www.yamanhaber.com/news_detail.php?id=3774