Bakan Şahin Safvan'da

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM 90. Yıl Hatıra Ormanı'na fidan dikim töreni için Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal kabrinin bulunduğu alana geldi.

TBMM Başkanı Şahin, ağaçlandırılacak alana gelişinde Vali Ramazan Sodan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu, AK Parti milletvekilleri Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan ve Şevket Gürsoy ve Samsat Kaymakam Vekili ve Kahta Kaymakamı Coşkun Açık refakat ettiler

Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat ve Adıyaman Valisi Ramazan Sodan�n selamlama konuşmasından sonra TBMM Başkanı M. Ali Şahin vatandaşlara hitap etti.

Şahin konuşmasında TBMM�in açılışının 90. yılı münasebetiyle dikilecek hatıra ormanı ağaç dikim törenine katılmak amacıyla geldiği Adıyaman'a, Milletin Meclis Başkanı olarak milletle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Fırat'n kendisine verdiği mektupta Samsat ilçesinde içme suyu sıkıntısı yaşandığını öğrendiğini belirten Şahin, ilgili bakanlıkla görüşeceğini, konu hakkında elinden gelen çabayı sarf edeceğini söyledi.

Ayrıca Samsat ilçesinde tam teşekküllü bir futbol sahası yaptırılması için de ilgililerle görüştüğünü ve önümüzdeki günlerde bu iş için ödenek aktarılacağını müjdeledi.

Başkan Şahin, fakülte talebi için ise en azından bir yüksek okul kurulması gerektiğini, Üniversite senetosu ve YÖK'ün onayından sonra Ankara'daki işler için kendisinin işle bizzat ilgileneceğini söyledi.

Meclis Başkanı Şahin Ankara'da toplandılar, bir gün mecliste çalıştılar ertesi gün cephede çalıştılar ve böylece Kurtuluş Savaşı'nda başarıya ulaşıldı. Türkiye Cumhuriyeti kuruldu, bu topraklardaki insanlar refah ve huzur içinde, kardeşçe yaşasınlar diye. Meclisin açılmasının üzerinden 90 yıl geçti, 90 yıl münasebetiyle değişik etkinliklerle ecdadımızı hayırla yad ediyoruz, onlara rahmetler diliyoruz. Kurmuş oldukları Cumhuriyeti de birlik beraberlik içinde birbirimizi farklılıklarımızla birlikte çokça severek, hepimiz ana dilimiz ne olursa olsun Hazreti Adem ile Havva'nın çocuklarıyız diye kardeşçe birbirimize sarılarak bu ülkeyi daha da önlere taşıyacağız. Türkiye'nin kuşkusuz her alanda kalkınmaya ihtiyacı var. Ancak ağaç, yeşillik ve temiz çevrenin de medeni olmanın koşuludur."şeklinde konuştu.

Meclis Başkanı Şahin Sahabe Safvan Bin Muattal kabrini ziyaret ederek dua ettikten sonra TBMM 90. Yıl Hatıra Ormanında fidan dikerek, özgürlük sembolü olarak kafeste bulunan keklikleri uçurdu.

10.04.2010

Haber:İsmail Kaya-Kahtahaber

http://www.kahtahaber.com/kahtahaber/haber-6274_Bakan-Sahin-Safvanda.html