Sahabe Safvan bin Muattal türbesi restorasyon ihalesi

 

Eski Adıyaman Milletvekilimiz AK Parti 6. Bölge Koordinatörü Mahmut GÖKSU' nun başlattığı Sahabe Safvan bin Muattal türbesi restorasyon ihalesi 05 Mayıs 2008 tarihinde TOKİ tarafından yapılacaktır.

 

Konuyla ilgili olarak Adıyaman Milletvekilimiz Mahmut Göksu "Adıyaman’ımıza ve ilçelerimize her alanda en güzel hizmetleri verme gayretimizin gün geçtikçe sonuç vermesi, Samsat ilçemizde de bulunan mübarek zat Sahabe Savfan Bin Muattal hazretlerinin türbesinin restorasyon ihalesinin 05 Mayıs 2008 tarihinde TOKİ tarafından yapılacağını belirtmekten mutluluk duyuyorum. " dedi.

Mahmut GÖKSU' da konuyla ilgili yaklaşık bir yıl önce şu açıklamayı yapmıştı: Tarih ve ruh güzelliğini yansıtacak, Osmanlı mimarı dokuya uygun olarak türbenin inşa edileceği ve 50 yıla hitap edecek çevre düzenlemesi yapılarak bu alanın turizme kazandırılması amacıyla proje çalışması başlattıklarını ifade etti. Yapılacak projenin TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a sunulacağını, çalışmaların TOKİ marifetiyle yapılacağını ifade eden Göksu, "İstanbul Boğaz köprüsü ve Eyüp Sultan nasıl ki İstanbul'u sembolize ediyorsa Adıyaman'a yaptırılacak 620 metrelik asma köprü ve Sahabe Safvan bin Muattal kabri de Adıyaman'ı sembolize edecektir." dedi. Göksu, TOKİ' nin ön inceleme çalışmasından sonra, hukuki alt yapının oluşturulması, projelendirme ve maliyet çalışmasından sonra projenin hayata geçirileceğini açıkladı.

www.adiyamanlilarvakfi.org.tr